Spar Pan tostado integral
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1615kj (386 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1615kj (386 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 13g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 13g |
| Saturated Fat | 0.8g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 11.940298507462686% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 11.9% |
| Saturated Fat Value | 0.8g |
| Score | 0 |
| Sodium | 80mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 80mg |
| Sugars | 4.8g |
| Sugars Points | 1 |
| Sugars Value | 4.8g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Naturday Harina De Avena Integral (Similarity score: 11.05)
- Harina Avena Con Sabor (Similarity score: 11.05)
- Gofio Millo Tueste Ligero (Similarity score: 14.78)
- Mimare Filet De Sardine (Similarity score: 17.48)
- Nature Bio Muesli Aux Graines (Similarity score: 18.57)
- Grillon D'or Galettes Sarrasin (Similarity score: 18.61)
- Galette Riz Complet (Similarity score: 19.05)
- Coop Galettes De Maïs (Similarity score: 19.06)
- Kellogg's Caticorn (Similarity score: 20.81)
- Markal Riz Long Complet Indica (Similarity score: 21.69)
- Franprix Bio,franprix Galettes De Riz Complet (Similarity score: 21.83)
- Monopix Bio Galettes De Riz Complet (Similarity score: 21.85)
- Hacendado Pan Tostado Integral (Similarity score: 22.58)
- Monoprix Bio ! Galettes Fines Aux 3 Céréales Et Sésame Bio (Similarity score: 22.87)
- Casino Bio, Casino Galettes Multicéréales Fines (Similarity score: 24.04)