Spar lentejas cocidas extra
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 343kj (82 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 1 |
| Energy Value | 343kj (82 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 3 |
| Proteins | 5.8g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 5.8g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 0 |
| Sodium | 192mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 192mg |
| Sugars | 0.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Auchan Lentejas (Similarity score: 0.00)
- Vda De Garoz Lentejas (Similarity score: 0.00)
- Vivo Lentilles (Similarity score: 0.00)
- Eliges Lentejas Cocidas Extra (Similarity score: 0.00)
- Alteza Lentejas (Similarity score: 0.00)
- Supersol Lentejas Cocidas (Similarity score: 0.00)
- Gourmet Lentejas Cocidas (Similarity score: 0.00)
- Pois Chiches (Similarity score: 0.00)
- Auchan Lentejas Categoria Extra (Similarity score: 0.71)
- Unide Lentejas Cocidas (Similarity score: 0.71)
- Eroski Lentejas (Similarity score: 0.71)
- Gourmet Culinary Solutions Fiesta Chicken, White Chicken Over Rice (Similarity score: 6.34)
- Health Valley Organic Black Bean Mole (Similarity score: 7.10)
- Auchan Lentejas CategorÃa Extra (Similarity score: 9.39)
- Cuisine Adventures Organic Savory 3 Grains Meals (Similarity score: 9.73)