Spaghetti al bronzo
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1510kj (361 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1510kj (361 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 13g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 13g |
| Saturated Fat | 0.2g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 16.666666666666668% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 16.7% |
| Saturated Fat Value | 0.2g |
| Score | -1 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 4g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 4g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Dunnes Stores Penne Rigate (Similarity score: 0.00)
- Tipiak Couscous Fin Tipiak (Similarity score: 0.20)
- Tipiak Graine Couscous Moyen (Similarity score: 0.20)
- Tipiak Graine Couscous Moyen (+25% Gratuit) (Similarity score: 0.20)
- La Vie Claire Couscous Gros À La Semoule De Blé Dur (Similarity score: 0.20)
- Tipiak Couscous Moyen (Similarity score: 0.20)
- Panzani Serpentini (Similarity score: 1.88)
- Tipiak Graine Couscous Fin (Similarity score: 4.69)
- 3 Glocken Spaghetti (Similarity score: 4.92)
- Panzani Panzani Linguine (Similarity score: 4.93)
- Monoprix Spaghetti (Similarity score: 4.93)
- Samia Ditalini Lisci N°29 (Similarity score: 5.08)
- Elicoidali (Similarity score: 5.26)
- Salvado De Avena (Similarity score: 5.39)
- Holle Muesli Junior Bio (Similarity score: 5.42)