Puda Puda
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 2178kj (521 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 6 |
| Energy Value | 2178kj (521 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 26 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 6.7g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 6.7g |
| Saturated Fat | 17.3g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 60.06944444444444% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 60.1% |
| Saturated Fat Value | 17.3g |
| Score | 26 |
| Sodium | 4mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 4mg |
| Sugars | 50.6g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 50.6g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Uova Di Pasqua Cioccolato Fondente (Similarity score: 4.18)
- Deluxe Dark Chocolate (Similarity score: 5.62)
- Ritter Sport,ritter Sport Bunte Vielfalt Fondente Caffe Arabica (Similarity score: 5.73)
- Tony's Chocolonely Dark Mint Candy Cane Chocolate Bar (Similarity score: 5.90)
- Lindt Excellence Fraise Intense Noir Aux Délicats Éclats De Fraises (Similarity score: 6.30)
- Cioccolato Di Modica Igp (Similarity score: 7.05)
- Rochambeau Chocolat Noir Patissier (Similarity score: 7.38)
- Scholetta Chocolat Noir Pâtissier (Similarity score: 7.38)
- Belbake Dark Chocolate Drops (Similarity score: 7.55)
- Belbake Pepite De Chocolat (Similarity score: 7.55)
- Gocce Di Cioccolato Fondente (Similarity score: 7.55)
- Hershey's Cookies 'n' Creme (Similarity score: 7.94)
- Dia Wafer Cacao Dia (Similarity score: 8.05)
- Lindt Lindt Zartbitter Chocolade (Similarity score: 8.64)
- Zvečevo Mikado Milk Chocolate With Rice (Similarity score: 8.88)