pilpa Max mini
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1276kj (305 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1276kj (305 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 20 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.9g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.9g |
| Saturated Fat | 12g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 66.66666666666666% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 66.7% |
| Saturated Fat Value | 12g |
| Score | 20 |
| Sodium | 156mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 156mg |
| Sugars | 29g |
| Sugars Points | 6 |
| Sugars Value | 29g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- La Delicieuse Mousse Au Chocolat Noir (Similarity score: 11.25)
- Chocolate Lover's Ice Cream (Similarity score: 12.32)
- Cookies 'n Cream Ice Cream Cake, Cookies 'n Cream (Similarity score: 12.93)
- Melegatti Colomba Croccantella (Similarity score: 15.54)
- Tillamook Tillamook, Really Creamy Ice Cream Sandwiches, Mint Chocolate Chip (Similarity score: 17.60)
- Tartelettes Fruits (Similarity score: 18.11)
- Cheesecake De Arándanos (Similarity score: 18.69)
- Lidl 2 Tropéziennes (Similarity score: 18.79)
- Gateau Basque (Similarity score: 20.54)
- Une Histoire De Dessert Cheesecake Caramel Beurre Salé (Similarity score: 21.19)
- Marie Morin Cheesecake Caramel Beurre Salé (Similarity score: 21.19)
- Marie Morin Cheesecake Caramel Au Beurre Salé (Similarity score: 21.25)
- Rich Products Corp Creamy Vanilla Ice Cream Loaded With Chunks Of Chocolate Sandwich Cookies, On A Fudge Topped Chocolate Cookie Crust, Topped With Whipped Topping, More Cookie Pieces & Chocolate Flavored Drizzle Sundae Premium Ice Cream Cake, Cookies & Cream (Similarity score: 22.00)
- Poppies 12 Mini Éclairs Pâtissiers, Au Chocolat, 200 Grammes, Marque Poppies (Similarity score: 22.86)
- Chocolatey Coating With Butterfinger Bits Dipped Frozen Dairy Dessert Cones (Similarity score: 25.46)