Picard Queues de crevettes crues carapace coupée
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 364kj (87 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 1 |
| Energy Value | 364.0kj (87 calories/kcal) |
| Fiber | 0.5 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.5 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.0g |
| Saturated Fat | 0.5g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 2.5% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 2.5% |
| Saturated Fat Value | 0.5g |
| Score | 3 |
| Sodium | 200.0mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 200.0mg |
| Sugars | 0.3g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Rewe Beste Wahl Braune Linsen (Similarity score: 9.06)
- T West Inc T West Inc, Dressing (Similarity score: 9.78)
- Black Beans & Brown Rice With Corn, Peppers & Spices (Similarity score: 9.79)
- Soupe De Lentilles (Similarity score: 10.66)
- La Sirena Salteado De Espinacas Con Pasas Y Piñones (Similarity score: 11.82)
- Mackenthun's Sweet Potato Cubes With Brown Sugar Seasoning (Similarity score: 13.35)
- Carlota Organic Guiso De Lentejas Y Quinoa (Similarity score: 15.08)
- Carlota Organic Guiso De Lentejas Y Quinoa 720g (Similarity score: 15.08)
- Dark Red Kidney Beans (Similarity score: 15.74)
- Dark Red Kidney Beans (Similarity score: 17.14)
- Sauce Basquaise (Similarity score: 17.19)
- Wal Mart Stores Vegetable Tray With Buttermilk Ranch Dip (Similarity score: 17.28)
- Light Red Kidney Beans (Similarity score: 17.72)
- Green Lima Beans (Similarity score: 17.97)
- Lowes Foods Limea Beans (Similarity score: 17.97)