Pavé de Rumsteck aux 3 Poivres
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 502kj (120 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 1 |
| Energy Value | 502kj (120 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 6 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 21g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 21g |
| Saturated Fat | 0.80000001192093g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 36.3636361173365% |
| Saturated Fat Ratio Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio Value | 36.4% |
| Saturated Fat Value | 0.8g |
| Score | 1 |
| Sodium | 480.00001907348mg |
| Sodium Points | 5 |
| Sodium Value | 480mg |
| Sugars | 0.89999997615814g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.9g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Charal 2 Pavés Aux 3 Poivres (Similarity score: 0.14)
- Delhaize Bœuf Pour Wok Épicé (Similarity score: 3.54)
- Brocéliande Les Panés Bien Élevés De Porc 2 Escalopes Tomate, Origan (Similarity score: 6.19)
- Stolle,plukon Gmbh Hähnchen Minutensteaks Tomate Paprika Pfeffer (Similarity score: 11.17)
- 6 Light & Lean Low Fat Pork Sausages (Similarity score: 11.49)
- Sardines In Tomato Sauce (Similarity score: 12.11)
- Asda Thick Sliced Chicken Breast (Similarity score: 12.86)
- Tuscan Style Tomato Sauce (Similarity score: 13.18)
- U Thon Naturel (Similarity score: 14.13)
- U Filet De Poulet Rôti Au Four (Similarity score: 15.08)
- Les 4 Tripoux Tradition Tripoux D'auvergne (Similarity score: 15.37)
- Les Garibotes Tripoux Tradition (Similarity score: 15.37)
- Les Garibotes Tripoux Tradition (Similarity score: 15.37)
- Tripoux Tradition (Similarity score: 15.37)
- Cora Thon Entier Albacore Au Naturel (Similarity score: 15.60)