Patata entera cocida primera
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 172kj (42 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 172kj (42 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 1 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1g |
| Saturated Fat | 0.0099999997764826g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 9.999999627470604% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 10% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 1 |
| Sodium | 120.000004768372mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 120mg |
| Sugars | 1.2999999523163g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Coop Tomato And Basil Soup (Similarity score: 7.77)
- Tapporosso Tapporosso (Similarity score: 7.84)
- Centrale Del Latte Di Vicenza Soia Della Centrale (Similarity score: 7.84)
- Koita Soy Milk (Similarity score: 7.84)
- Bon & San Bevanda Soia Naturale (Similarity score: 7.84)
- Migross,wita Bevanda Soya (Similarity score: 7.84)
- Biocoop Chair De Tomates Et De Basilic De Provence (Similarity score: 8.28)
- Fig Food Co Creamy Mushroom Soup (Similarity score: 8.90)
- La Pointe De Penmarc'h Soupe De Poisson (Similarity score: 11.56)
- Hacendado Bebida De Soja Calcio (Similarity score: 12.12)
- Thai Yellow Curry Paste (Similarity score: 15.94)
- Russell St Deli Carrot Ginger Soup (Similarity score: 15.94)
- Paskesz Paskesz Thin Rice Cake Minis Plain (Similarity score: 16.00)
- Chilled Original Soup (Similarity score: 16.41)
- Fancy Pimientos (Similarity score: 17.73)