Passata rustica di pomodoro
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 130kj (32 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 130kj (32 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1.3g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.3g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 3 |
| Sodium | 220.00000000000003mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 220mg |
| Sugars | 5g |
| Sugars Points | 1 |
| Sugars Value | 5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Hiper Dino Macedonia De Verduras (Similarity score: 5.87)
- Macédoine De Légumes Sans Gluten (Similarity score: 5.87)
- Gourmet Macedonia De Verduras (Similarity score: 5.87)
- Velouté De Carotte (Similarity score: 8.21)
- Green Mountain Gringo Hot Salsa (Similarity score: 10.85)
- Carrot Ginger Soup (Similarity score: 12.26)
- Bone Doctors' Bbq Llc Bone Doctors, Carolina Bold Barbeque Sauce (Similarity score: 12.61)
- Roland Baby Corn Pickled (Similarity score: 13.15)
- Imagine, The Hain Celestial Group Inc Creamy Soup, Broccoli (Similarity score: 14.42)
- The Garlic Survival Co Triple Garlic Salsa (Similarity score: 14.98)
- Trader Joe's Trader Joe's, Latin Style Black Bean Soup (Similarity score: 15.24)
- Chicken Noodle Soup (Similarity score: 15.49)
- Passata Di Pomodoro Con Basilico (Similarity score: 17.10)
- Annie's Organic Vegetable Soup With Farm Shaped Pasta (Similarity score: 17.43)
- Tabasco Premium Salsa (Similarity score: 17.51)