Parisi Mango disidratato
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1456kj (348 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1456kj (348 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 85 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 5 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 85 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 15 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 10 |
| Sodium | 136mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 136mg |
| Sugars | 68g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 68g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Mangue Lamelle (Similarity score: 10.00)
- Great Lakes International Trading Inc Sweet Premium Dried Mango (Similarity score: 12.69)
- Int Salim Manzana Deshidratada (Similarity score: 27.52)
- Morga Mangue Séchées (Similarity score: 29.47)
- Paradise Green Dried Mango (Similarity score: 30.02)
- Mango Deshidratado (Similarity score: 30.24)
- Euro Company Srl Bacche Del Benessere (Similarity score: 35.76)
- Norteño Mango Deshidratado (Similarity score: 35.89)
- Carrefour Mangue Sechée (Similarity score: 40.73)
- Sol Mar Kuoflook Ail (Similarity score: 40.86)
- Bio Soleil,o'soleil Papaye Déshydratée (Similarity score: 41.64)
- Mangue Déshydratée En Lamelles (Similarity score: 41.71)
- Mangue Déshydratée En Lamelles (Similarity score: 41.71)
- Manola Lamelle De Mangue (Similarity score: 42.31)
- Hernández Pasas Sultanas (Similarity score: 46.41)