Paquito Ananas morceaux
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1356kj (325 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1356kj (325 calories/kcal) |
| Fiber | 2.7 |
| Fiber Points | 2 |
| Fiber Value | 2.7 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 85 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 5 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 85 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 18 |
| Positive Points | 7 |
| Proteins | 0.5g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.5g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 20% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 20% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 11 |
| Sodium | 440.00000000000006mg |
| Sodium Points | 4 |
| Sodium Value | 440mg |
| Sugars | 75.4g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 75.4g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Pâtes De Coing (Similarity score: 25.34)
- Paquito Ananas En Morceaux (Similarity score: 29.61)
- Paquito Ananas En Morceau (Similarity score: 29.61)
- Ananas En Morceaux (Similarity score: 29.61)
- Goji Baies De Goji Bio (Similarity score: 61.00)
- Rich Nature Rich Nature, Raw Organic Goji Berries (Similarity score: 63.99)
- Pâtes De Fruits (Similarity score: 64.13)
- Alesto Baies De Goji (Similarity score: 69.95)
- Ulstar Srl Baies De Goji (Similarity score: 71.93)
- Sans Marque,ulstar Super Goji Berries (Similarity score: 72.56)
- Greenfood Goji Berries (Similarity score: 86.30)
- Salutem Goji (Similarity score: 86.53)
- Baies De Goji (Similarity score: 87.08)
- Eurl François Saphy Baie De Goji (Similarity score: 87.08)
- Amazon Seeds Bacche Di Goji Biologiche (Similarity score: 88.30)
Ingredients List
- Pineapple
- Sugar
- Preservative
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)