Pane bauletto con grano arso
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1414kj (338 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1414.0kj (338 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 9 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 10g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 10.0g |
| Saturated Fat | 1.3g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 14.130434782608697% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 14.1% |
| Saturated Fat Value | 1.3g |
| Score | 4 |
| Sodium | 400.0mg |
| Sodium Points | 4 |
| Sodium Value | 400.0mg |
| Sugars | 1.9g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.9g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Pain Nordique (Similarity score: 6.10)
- Carrefour Pain Nordique (Similarity score: 6.10)
- Boni Salade De La Mer Du Nord (Similarity score: 11.42)
- Milia Milia Préparation Msemen (Similarity score: 11.62)
- Schar Schar Piadina Gluten Free (Similarity score: 15.35)
- Jocker Snack Croccantini Al Formaggio (Similarity score: 15.73)
- Louis Martin Sauce Bolognaise (Similarity score: 17.04)
- Wasa Wasa Sport (Similarity score: 17.51)
- Eridanous Thon Albacore Fumé, À L’huile De Soja (Similarity score: 17.66)
- Imperial Thon Fumé (Similarity score: 18.19)
- Sauce Roquefort (Similarity score: 18.49)
- Gut & Günstig Hartweizen Griess (Similarity score: 19.54)
- Vegan Leben Pflanzliche Aioli (Similarity score: 19.82)
- Sardinas En Aceite De Girasol (Similarity score: 19.87)
- Auchan Bio Bioche Tranchée (Similarity score: 20.16)