Olive nere denocciolate
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 782kj (187 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 782kj (187 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 9 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.6g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.6g |
| Saturated Fat | 2.3g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 13.529411764705882% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 13.5% |
| Saturated Fat Value | 2.3g |
| Score | 9 |
| Sodium | 520mg |
| Sodium Points | 5 |
| Sodium Value | 520mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Iposea Olive Nere (Similarity score: 0.14)
- Esselunga Dim Sum Rosa Bianca (Similarity score: 8.11)
- Grześkowiak, Świeże I Zielone Sałatka Makaronowa Z Brokułami I Ogórkiem (Similarity score: 11.34)
- Mc Cain Rosti (Similarity score: 12.54)
- Mccain Rösti (Similarity score: 12.54)
- Mc Cain Rösti (Similarity score: 12.54)
- Mc Cain Rösti Croustillant & Savoureux (Similarity score: 12.54)
- Mccain 2kg Potato Toast Mac Cain (Similarity score: 13.19)
- Guacamole Di Avocado (Similarity score: 13.59)
- Guacamole Cruda Di Avocado (Similarity score: 13.59)
- El Corte Ingles Tortilla De Patata Fresca Con Cebolla (Similarity score: 13.88)
- Goldähren Dosenbrot Vollkornbrot (Similarity score: 14.68)
- Tater Patties (Similarity score: 14.78)
- Mccain Maxi Rösti (Similarity score: 15.35)
- Schneider Spaetzle Aux Oeufs Frais (Similarity score: 15.62)