Odyssey Whiting Fillets
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 335kj (81 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 335kj (81 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 1 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 16.81g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 16.81g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | -4 |
| Sodium | 125.98400000000001mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 126mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Fresh & Easy Fresh & Easy, Mahi Mahi Fillets (Similarity score: 3.08)
- Whole Catch Atlantic White Shrimp (Similarity score: 8.12)
- Meijer Inc Raw Shrimp (Similarity score: 8.12)
- Weis Weis, Ricotta Cheese (Similarity score: 11.77)
- Ebio,uhrenholt Gambas Bio 100% Naturelles (Similarity score: 12.54)
- U, U Bio Crevettes Entières Crues (Similarity score: 12.54)
- Big Y, Big Y Foods Inc Fat Free Ricotta Cheese, Ricotta (Similarity score: 13.05)
- Fromage De Tête Pur Porc (Similarity score: 16.96)
- Tastee Choice Shrimp Creole (Similarity score: 18.55)
- Politely Spicy Italia' Salsa (Similarity score: 20.68)
- La Sirena Guisante Ecológico (Similarity score: 21.23)
- Schmidt Old Tyme Enriched Bread Honey Wheat Twin (Similarity score: 21.69)
- Liberté Yogourt Fraise (Similarity score: 22.09)
- Organic 22 Grains & Seeds Thin Sliced Bread (Similarity score: 22.13)
- Liberté Yogourt Bleuet Sauvage (Similarity score: 23.11)
Ingredients List
- Whiting
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)