Nouilles de riz
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1552kj (371 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1552kj (371 calories/kcal) |
| Fiber | 1.6129032258065 |
| Fiber Points | 1 |
| Fiber Value | 1.61 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 6.4516129032258g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 6.45g |
| Saturated Fat | 0.32258064516129g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 39.99999999999975% |
| Saturated Fat Ratio Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio Value | 40% |
| Saturated Fat Value | 0.3g |
| Score | -1 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Wai Wai Waiwai Braune Reisnudeln (Similarity score: 6.78)
- Dilek Weizengrütze Grob (Similarity score: 7.03)
- Hsn Harina, Arroz Hsn (Similarity score: 7.45)
- Ica Basic,ica Ica Basic Spaghetti (Similarity score: 9.38)
- Ica Basic,ica Snabbmakaroner (Similarity score: 9.38)
- Paccheri (Similarity score: 10.39)
- Sol Natural Tagliatelle De Espelta (Similarity score: 13.22)
- Gut & Günstig, Edeka Gut & Günstig, Gut & Günstig, Gut & Günstig, Gut & Günstig, Gut & Günstig, Gut & Günstig Fusilli (Similarity score: 14.62)
- Plasmon Crema Di Cereali (Similarity score: 14.77)
- Kohinnor's Brown Basmati Rice (Similarity score: 16.03)
- Artisans Du Monde Sélection De Riz Riz Blanc, Riz Gluant, Riz Violet (Similarity score: 16.06)
- Coop Girandole Pâtes Au Blé Dur D'altamura (Similarity score: 16.32)
- Kupiec Ryż Parboilled (Similarity score: 16.55)
- Esgir Cereal Quinoa Crujiente (Similarity score: 16.89)
- Gourmet Eliche Rigate (Similarity score: 17.07)