Norma Anilla de pota
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 209kj (50 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 209kj (50 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 10g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 10g |
| Saturated Fat | 0.2g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 25% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 25% |
| Saturated Fat Value | 0.2g |
| Score | 0 |
| Sodium | 520mg |
| Sodium Points | 5 |
| Sodium Value | 520mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Anneaux D'encornets Congelés (Similarity score: 0.00)
- Hacendado Anillas De Pota Argentina (Similarity score: 0.00)
- Profand Anillas De Pota (Similarity score: 5.66)
- Anneaux D Encornet (Similarity score: 5.66)
- Asian Inspired Hot & Sour Soup With Dark Meat Chicken, Shiitake Mushrooms And Bamboo Shoots, Asian Inspired Hot & Sour (Similarity score: 15.60)
- Market Pantry, Target Stores Market Pantry, Chicken Noodle Condensed Soup (Similarity score: 18.69)
- Bio Sugo All'arrabbiata (Similarity score: 19.31)
- Cream Of Celery Condensed Soup, Cream Of Celery (Similarity score: 20.63)
- Condensed Soup (Similarity score: 20.63)
- K Classic Pasta Sauce Mit Oliven (Similarity score: 21.11)
- Dia Chair De Crabe (Similarity score: 22.00)
- Coop Sugo Al Basilico (Similarity score: 22.22)
- Auchan Épis De Maïs (Similarity score: 22.91)
- Knorr Sauce Vin Rouge (Similarity score: 23.23)
- La Bio Idea Organic Pasta Sauce Arrabiata (Similarity score: 23.31)