Nonchiamatemiaceto Nonchiamatemiaceto, balsamic vinegar, single cherry
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1536kj (368 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1536kj (368 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1.33g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.33g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 14 |
| Sodium | 27mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 27mg |
| Sugars | 73.33g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 73.33g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Brachs Apple, Orange, Grape, Lemon, Cherry, Strawberry Tiny Jelly Bird Eggs Candy, Apple, Orange, Grape, Lemon, Cherry, Strawberry (Similarity score: 3.40)
- Brookshire's Jelly Beans (Similarity score: 8.20)
- Cvs Pharmacy Inc Cottondale, Assorted Jelly Beans (Similarity score: 8.46)
- Jelly Bird Eggs Candy (Similarity score: 8.46)
- Jelly Beans (Similarity score: 8.46)
- Target Brands Inc Jelly Beans (Similarity score: 8.46)
- Eillien's Candies,eillien's Candies Inc Eillien's Candies, Assorted Jelly Beans (Similarity score: 8.46)
- Brach's, Ferrara Candy Company Brach's, America's Candy Maker, Jelly Bird Eggs Flavored Candy, Classic (Similarity score: 8.46)
- Safeway, Safeway Inc Safeway, Jelly Beans Candy (Similarity score: 8.46)
- Gold Emblem Jelly Beans (Similarity score: 8.46)
- Ferrara Candy Company Classic Jelly Beans (Similarity score: 8.46)
- Jelly Beans (Similarity score: 8.46)
- Jelly Beans Candy (Similarity score: 8.46)
- Ferrara Candy Company Jelly Bird Eggs Candy (Similarity score: 8.46)
- Brach's Fruity Chewy Beans Candy (Similarity score: 8.46)
Ingredients List
- Cooked Grape Must And Wine Vinegar
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)