Netto Cône café sauce au café pointe croquante au cacao - Netto - 422g 720 ml (6x120ml)
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1084kj (260 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1084kj (260 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 17 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.2g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.2g |
| Saturated Fat | 8.9g |
| Saturated Fat Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio | 84.76190476190476% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 84.8% |
| Saturated Fat Value | 8.9g |
| Score | 17 |
| Sodium | 48mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 48mg |
| Sugars | 28g |
| Sugars Points | 6 |
| Sugars Value | 28g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Adélie Cône Café ,sauce Au Café X6 (Similarity score: 1.81)
- Hacendado Tarta Limon (Similarity score: 12.79)
- Viennetta,unilever Viennetta Panna Gold (Similarity score: 14.26)
- Xtra,coop Jäätelötuutit (Similarity score: 15.06)
- U Cônes Vanille Pécan (Similarity score: 15.39)
- Authentic Italian Gelato Chips (Similarity score: 15.90)
- Grandessa Sandwich Classic (Similarity score: 16.58)
- Bonta Divina Tiramisu 120g Bonta Divin, (Similarity score: 16.61)
- Trofic,marque Repère, Eskiss Glace Feuilletée Parfum Vanille Tyrolia (Similarity score: 16.89)
- U Saveurs, U Tiramisu (Similarity score: 17.53)
- Viennetta,unilever,miko My Viennetta Minis 2 Vanilla & 1 Chocolate (Similarity score: 18.25)
- Giant Eagle Market District Ice Cream, Black Raspberry Choco Chunk (Similarity score: 18.91)
- Coop Qualité & Prix Chocolat (Similarity score: 19.56)
- Magasin U Mousse Framboise 6 Parts (Similarity score: 20.25)
- Galaxy Ball,familia,nestle,фронери България Сладолед С Вкус На Пъпеш (Similarity score: 21.13)