Natursoy Bio placas de lasaña de maiz y arroz
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1519kj (364 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1519kj (364 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 4 |
| Proteins | 6.8g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 6.8g |
| Saturated Fat | 0.2g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 33.333333333333336% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 33.3% |
| Saturated Fat Value | 0.2g |
| Score | 0 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Natursoy Bio Fusilli Maíz Y Arroz (Similarity score: 0.00)
- Casino Riz De Camargue (Similarity score: 3.17)
- Franprix Riz De Camargue (Similarity score: 3.17)
- Leader Price,sélection De Nos Régions Igp Riz De Camargue (Similarity score: 3.17)
- Monoprix Gourmet,monoprix Riz Long Blanc Camargue Monoprix Gourmet (Similarity score: 4.11)
- Sacla Fusilli De Maïs Riz (Similarity score: 5.74)
- Vermicelle De Riz (Similarity score: 5.76)
- Creme Caramel Au Chocolat Noir (Similarity score: 5.87)
- Bun Tuoi Vermicelles De Riz (Similarity score: 5.87)
- Arroz Entero 99% (Similarity score: 6.40)
- Auchan (Similarity score: 6.45)
- Moulin Des Moines Semoule De Riz Blanche (Similarity score: 8.06)
- Nature & Cie Farine De Riz Bio (Similarity score: 8.65)
- Davert Echter Basmati Reis (Similarity score: 8.69)
- Bio Par Nature,club Bio Riz Basmati Complet (Similarity score: 9.06)