Naturalia Bio arroz integral ecológico
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1582kj (379 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1582kj (379 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 4 |
| Proteins | 7.5g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 7.5g |
| Saturated Fat | 0.5g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 17.85714316124809% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 17.9% |
| Saturated Fat Value | 0.5g |
| Score | 0 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0.80000001192093g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.8g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- La Vie Claire Riz Rond Complet (Similarity score: 3.57)
- Great Value Riz Brun À Grains Longs (Similarity score: 3.71)
- Riz Basmati Brun (Similarity score: 3.71)
- Riz Brun Long (Similarity score: 3.71)
- Arròs Integral (Similarity score: 4.01)
- Le Pain Des Fleurs Tartines Craquantes Bio Au Maïs Et Quinoa (Similarity score: 4.03)
- Long Grain Parbroiled Rice (Similarity score: 6.06)
- Flocons D'avoine À Cuisson Rapide (Similarity score: 6.08)
- Rapunzel Vollkorn Quinoa Gepufft (Similarity score: 7.07)
- Venus Black Rice Rice (Similarity score: 7.15)
- Alce Nero Riso Nerone Integrale (Similarity score: 7.15)
- Carrefour Riz À Poêler Finement Doré (Similarity score: 7.29)
- Tipiak Couscous Sachet Cuisson (Similarity score: 7.80)
- Lestello Płatki Owsiane (Similarity score: 7.99)
- Quinoa Biologica Soffiata (Similarity score: 8.38)