nacho Filetes de caballa
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 812kj (195 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 812kj (195 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 8 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 25g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 25g |
| Saturated Fat | 1.5g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 13.636363636363635% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 13.6% |
| Saturated Fat Value | 1.5g |
| Score | 3 |
| Sodium | 519.99998092652mg |
| Sodium Points | 5 |
| Sodium Value | 520mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Tamarindo Filetes De Caballa (Similarity score: 0.00)
- Saupiquet Thunfisch Filets In Sonnenblumenöl (Similarity score: 5.97)
- Saupiquet Thunfisch Filets In Sonnenblumenöl (Similarity score: 5.97)
- Morceaux De Thon A L'huile De Tournesol (Similarity score: 6.12)
- Saupiquet Thunfisch Filets In Olivenöl (Similarity score: 7.96)
- Saupiquet Saupiquet Thunfischfilets In Olivenöl 2 X 80g (Similarity score: 8.79)
- Saupiquet Thunfisch Filets In Olivenöl (Similarity score: 8.79)
- Saupiquet Thunfisch Filets In Olivenöl (Similarity score: 8.79)
- Saupiquet Thon Huile D’olive (Similarity score: 8.79)
- Pitéu Atum Em Óleo Vegetal (Similarity score: 8.80)
- Consum Tacos De Potón Al Ajillo (Similarity score: 9.75)
- Cabo De Peñas Tacos De Pota (Similarity score: 9.75)
- Migros Veggie Balls (Similarity score: 9.80)
- Tesco,plant Chef Meat Free Chicken Style Pieces (Similarity score: 10.71)
- Ahimsa Bio Burger Vegetal Quinoa Y Borraja (Similarity score: 13.07)