mymuesli Raspberry caramelfudge
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1658kj (397 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1658kj (397 calories/kcal) |
| Fiber | 8.2 |
| Fiber Points | 5 |
| Fiber Value | 8.2 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 10 |
| Positive Points | 10 |
| Proteins | 10.9g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 10.9g |
| Saturated Fat | 4.3g |
| Saturated Fat Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio | 40.56603773584906% |
| Saturated Fat Ratio Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio Value | 40.6% |
| Saturated Fat Value | 4.3g |
| Score | 0 |
| Sodium | 36mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 36mg |
| Sugars | 12.7g |
| Sugars Points | 2 |
| Sugars Value | 12.7g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- K Classic Schokomüsli (Similarity score: 9.99)
- Crownfield,lidl Schoko Müsli Weniger Süss (Similarity score: 16.80)
- Kölln Zaubermüsli (Similarity score: 16.87)
- Stella Foods Srl Super Muesli Fiocchi Di Ceci Cioccolato E Albicocca Biologico (Similarity score: 17.63)
- Bjorg Muesli Avoine Chocolat Bio (Similarity score: 18.80)
- Bjorg Muesli Avoine Chocolat (Similarity score: 22.68)
- Pain De Fleur Tartines Craquantes Bio Au Chocolat (Similarity score: 24.85)
- Millville Barre De Céréales Chocolat (Similarity score: 25.13)
- K Bio Shoko Müsli (Similarity score: 25.78)
- Altdorfer Mühle Crunchy Müsli (Similarity score: 26.01)
- Kölln Hafer Musli (Similarity score: 26.18)
- Alpen Muesli Cereal, Dark Chocolate (Similarity score: 26.94)
- Simply Granola (Similarity score: 27.83)
- Dukan Galletas (Similarity score: 27.93)
- Wyld Chia Porridge (Similarity score: 27.98)