Monoprix Gambas
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 310kj (75 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 310kj (75 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 1 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 18g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 18g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | -4 |
| Sodium | 167.999994754792mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 168mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- 50 60 S On White Shrimp (Similarity score: 2.93)
- 40 50 Iqf Pink Shrimp (Similarity score: 2.93)
- Fhsherman Wild Cought Crawfish Tails (Similarity score: 3.13)
- Extra Large Raw Shrimp (Similarity score: 10.27)
- Large Raw Shrimp (Similarity score: 10.27)
- Shell & Tail On Medium Raw Shrimp (Similarity score: 10.27)
- Colossal Shell & Tail On Raw Shrimp (Similarity score: 10.27)
- Jumbo Raw Shrimp (Similarity score: 10.27)
- Large Raw Shrimp (Similarity score: 10.27)
- Jumbo Peeled 26 30 Raw Shrimp, Jumbo (Similarity score: 10.27)
- Perfect Prawns (Similarity score: 11.75)
- Pêche Océan,marque Repère Filet Cabillaud Surgelé Sachet (Similarity score: 18.18)
- Harris Teeter Raw Shrimp (Similarity score: 18.62)
- Raw Shrimp (Similarity score: 18.62)
- Blue Sea Raw Shrimp (Similarity score: 18.62)