Moelleux halloween
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1870kj (447 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 5 |
| Energy Value | 1870kj (447 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 6.2g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 6.2g |
| Saturated Fat | 2.5g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 9.25925925925926% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 9.3% |
| Saturated Fat Value | 2.5g |
| Score | 14 |
| Sodium | 227.99999999999997mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 228mg |
| Sugars | 25g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 25g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Mini Magdalenas (Similarity score: 6.11)
- Fior Di Forno Frollini Classici (Similarity score: 12.18)
- Doria, Midì, Casalini, F B F , Bauli Frollini (Similarity score: 12.18)
- Midì, Casalini, F B F , Bauli Biscotti Classici (Similarity score: 12.18)
- Chabrior,intermarché Madeleines Longues Fourrage Goût Chocolat Goût Noisettes (Similarity score: 12.57)
- Classic Granola (Similarity score: 13.02)
- Frollini Integrali (Similarity score: 14.80)
- Frollini Integrali (Similarity score: 14.80)
- Multigrain Fruit & Nut Bar (Similarity score: 15.84)
- Mondo Natura Frollini Con Farina Integrale (Similarity score: 16.80)
- Multigrain Fruit & Nut Bar, Cherry Pistachio (Similarity score: 17.35)
- Biscuit Son D'avoine (Similarity score: 17.40)
- Midì, Casalini, F B F , Bauli Biscotti (Similarity score: 17.56)
- Midì, Casalini, F B F , Bauli Biscotti (Similarity score: 17.56)
- Laurieri Cookies With Chocolate Chips (Similarity score: 18.21)