MARRONS GLACÉS
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1548kj (370 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1548kj (370 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 14 |
| Sodium | 20mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 20mg |
| Sugars | 84g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 84g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Kanadischer Ahornsirup (Similarity score: 11.14)
- Despar Zucchero Di Canna (Similarity score: 11.67)
- Clarks Clarks Maple Syrup Lt Gd 242ml (Similarity score: 13.83)
- Lutti® Menthise Fondant Aux 2 Menthes (Similarity score: 14.49)
- Lutti Menthise (Similarity score: 14.49)
- Jelly Belly,the Jelly Bean Factory Gourmet Jelly Beans (Similarity score: 15.10)
- The Jelly Bean Factory Jelly Bean Factory Fairtrade Huge Flavours Gourmet Jelly Beans (Similarity score: 15.10)
- Aran Candy Jelly Beans 36 Flavours (Similarity score: 15.10)
- The Jelly Bean Factory Pop A Bean (Similarity score: 15.10)
- The Jelly Bean Factory Gourmet Jelly Beans (Similarity score: 15.10)
- Gourmet Jelly Beans The Jelly Bean Factory (Similarity score: 15.10)
- The Jelly Bean Factory (Similarity score: 15.10)
- Dm Heiße Acerola Kirsche (Similarity score: 15.61)
- Treat Street Bobblehead With Candy (Similarity score: 16.18)
- Dbb Sprl La Véritable Couille De Singe (Similarity score: 17.49)