Marinero,Tommy Jaja
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 337kj (81 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 1 |
| Energy Value | 337kj (81 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 12.2g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 12.2g |
| Saturated Fat | 2.7g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 34.177215189873415% |
| Saturated Fat Ratio Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio Value | 34.2% |
| Saturated Fat Value | 2.7g |
| Score | -1 |
| Sodium | 152mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 152mg |
| Sugars | 0.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Les Doris Sardine Au Naturel (Similarity score: 8.89)
- Hiso Original Fried Chrysalis (Similarity score: 12.10)
- Guidry's Catfish Inc Catfish Fillet (Similarity score: 16.56)
- Guidry's Catfish Inc Farm Raised Catfish (Similarity score: 16.56)
- Pelletier Le Pain Grillé (Similarity score: 18.49)
- Pouce,auchan Filets De Colin D'alaska 10 Tranches (Similarity score: 18.67)
- Woodcote Free Range 6 Large Eggs (Similarity score: 19.07)
- Ready Pac Complete Salad Kit (Similarity score: 20.08)
- Auchan Hachis Parmentier (Similarity score: 20.79)
- Carrefour Filets De Merlu Blanc Du Cap (Similarity score: 21.74)
- Toupargel 10 Tranches De Filets De Colin D Alaska (Similarity score: 21.84)
- Great Value Batonnets De Mozzarella (Similarity score: 22.04)
- Penelas Alubias Blancas Cocidas (Similarity score: 22.19)
- Penelas Penelas Haricots Granja 380 Grs (Similarity score: 22.19)
- Haricots Blancs (Similarity score: 22.19)