Huile de noix de coco
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 335kj (81 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 335kj (81 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | Yes |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 10 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 9g |
| Saturated Fat Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio | 90% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 90% |
| Saturated Fat Value | 9g |
| Score | 10 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Ktc Huile De Noix De Coco Pure (Similarity score: 2.33)
- Huile De Coco (Similarity score: 2.33)
- Coop Huile De Graines De Courge De Sryrie (Similarity score: 19.94)
- So Delicious Dairy Free So Delicious Dairy Free, Cultured Coconut Milk, Vanilla (Similarity score: 20.58)
- Naturaktiv Bio Hafercreme (Similarity score: 20.91)
- My Love My Live Oat Hafer Natur (Similarity score: 21.06)
- Zuma Valley Zuma Valley, Tender Young Coconut Squares (Similarity score: 21.64)
- Kraft Coolwhip Light (Similarity score: 22.30)
- Beillevaire Dessert Végétal À L'avoine Vanille (Similarity score: 23.15)
- Lindor Snowman Advent Calendar (Similarity score: 25.15)
- Lindt,lindor Lindt Dark Assorted (Similarity score: 25.76)
- La Lédanaise Yaourt Nature Bio (Similarity score: 26.58)
- Organic Pineapple Coconut Blend Fruit Flavored (Similarity score: 26.58)
- Coconut Milk Drink (Similarity score: 26.89)
- Ekia Yaourt Artisanal Chevre Nature (Similarity score: 27.77)