Hobbit Tofusalade Amandel Prei
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1042kj (250 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1042kj (250 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 9 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 9g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 9g |
| Saturated Fat | 2.4g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 11.009174311926605% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 11% |
| Saturated Fat Value | 2.4g |
| Score | 4 |
| Sodium | 400mg |
| Sodium Points | 4 |
| Sodium Value | 400mg |
| Sugars | 1.1g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Les Doris Préparation Sandwich Au Thon Cette Pesto (Similarity score: 6.21)
- Ja!,rewe Ja Vollkorntoastbrot (Similarity score: 8.02)
- Penny (Similarity score: 8.02)
- Ja! Vollkorn Toast (Similarity score: 8.02)
- Rewe Beste Wahl Dinkel Sandwich (Similarity score: 8.04)
- Poulaillon Moricette Pavot Poulet (Similarity score: 8.48)
- Pita Pochette Bread (Similarity score: 9.55)
- Sodebo Sandwich Le Méga Baguette Thon Oeuf Sauce Cocktail (Similarity score: 9.63)
- Lidl Pain Blanc Suédois (Similarity score: 9.92)
- Signature 2 Wild Caught Pollock Fillets, In Our Crispy Sea Salt & Malt Vinegar Batter (Similarity score: 10.27)
- Олинеза Европейска Салата (Similarity score: 10.41)
- Iggy's Pita (Similarity score: 10.59)
- Rügenfisch Makrelenfilets In Tomaten Creme (Similarity score: 11.27)
- Mini Panecillo 100% Integral (Similarity score: 11.67)
- Rowan Hill,rowan Hill Bakery Soft Medium White (Similarity score: 12.69)