Hilco, Hilco Llc Hilco, marvel avengers dispenser & candy, sweet spinz orange
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1590kj (381 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1590kj (381 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 14 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 73.33g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 73.33g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Specialità Italiane,serra Industria Dolciaria Caramelle Ripiene Con Succo Di Arancia Rossa Di Sicilia Igp (Similarity score: 2.36)
- Specialita Le Italiane Caramelle Serra Con Limone Di Sicuracusa Igp (Similarity score: 2.36)
- Muji Candy Flavored With Lemon Of Syracuse (Similarity score: 2.36)
- Sucette Cerise (Similarity score: 3.30)
- Vahiné Perles Arc En Ciel (Similarity score: 5.00)
- Vahiné Perles Multicolores (Similarity score: 5.98)
- Funnycandy Powder Cans (Similarity score: 6.55)
- Original Gourmet Spooky Eyeball (Similarity score: 6.80)
- Bonbon Bio (Similarity score: 6.80)
- Canne De Bonbon (Similarity score: 7.54)
- Eco + Bonbons Goût Menthe Eucalyptus (Similarity score: 8.95)
- Vervaardidg Door Bonbons Menthe Et Eucalyptus (Similarity score: 8.95)
- Natural Mixed Fruit Flavored Candy (Similarity score: 9.43)
- Fini Fini Funny Faces Lolly Strawberry (Similarity score: 9.43)
- Napoleon Bonbons Acidules (Similarity score: 10.44)
Ingredients List
- Sugar
- Glucose Syrup
- E330
- Artificial Flavouring
- Colour
- Yellow 6 Titanium Dioxide
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)