Hero CORNY avellanas
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1795kj (430 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 5 |
| Energy Value | 1795kj (430 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 19 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 6.4g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 6.4g |
| Saturated Fat | 8g |
| Saturated Fat Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio | 50% |
| Saturated Fat Ratio Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio Value | 50% |
| Saturated Fat Value | 8g |
| Score | 19 |
| Sodium | 248mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 248mg |
| Sugars | 24g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 24g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Corny Haselnuss (Similarity score: 11.29)
- Kuchenmeister Stracciatella Kuchen (Similarity score: 14.51)
- Marilan Distração Baunilha E Chocolate (Similarity score: 14.83)
- Sweet Hearts (Similarity score: 16.31)
- Spekkoek (Similarity score: 16.43)
- Biscuits Mistral 12 Quatre Quarts Fourrés Au Cacao (Similarity score: 17.63)
- Biscuits Mistral Quatre Quarts Cacao (Similarity score: 17.63)
- Le Floch Gâteau De Bretagne Au Chocolat (Similarity score: 17.84)
- Vital Ainé Tourte Aux Œufs Frais (Similarity score: 18.65)
- Lidl Tourte Croustade Des Pyrénées (Similarity score: 18.65)
- Tea Cakes (Similarity score: 19.41)
- Pumpkin Tea Cakes (Similarity score: 19.41)
- Pumpkin Cake Bites (Similarity score: 19.41)
- Dalcolle, Dal Colle Bombolone Cioccolato (Similarity score: 19.83)
- Cocoa Puffs Treat Bar (Similarity score: 20.00)