Gustihus, Gustibus Salsa di datterino siciliano
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 207kj (50 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 207kj (50 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 1.7g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 1.7g |
| Saturated Fat | 0.2g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 22.222222222222225% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 22.2% |
| Saturated Fat Value | 0.2g |
| Score | 2 |
| Sodium | 220.00000000000003mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 220mg |
| Sugars | 6.1g |
| Sugars Points | 1 |
| Sugars Value | 6.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Gustihus, Gustibus Pomodoro Datterino (Similarity score: 0.00)
- Priméal Sauce Tomate Végétale Bolognaise (Similarity score: 12.85)
- Primeal Bolognaise Végétale (Similarity score: 12.85)
- Sugo Arrabbiata (Similarity score: 14.54)
- Gazpacho Betterave (Similarity score: 15.72)
- Ferrer Cremas Al Gusto Calabacín (Similarity score: 16.99)
- Vellutata Broccolo E Ceci Biologica (Similarity score: 17.12)
- Knorr Knorr Fond De Bœuf Liquide Bouteille 1l (Similarity score: 17.72)
- Sainsbury's Tomata & Basil Sauce (Similarity score: 18.91)
- Gia Russa, Gia Brands Inc Gia Russa, Select Pasta Sauce, Hot Sicilian (Similarity score: 19.58)
- Ahold Chicken Noodle Soup (Similarity score: 20.56)
- Carrefour Poêlée De Champignons Forestière (Similarity score: 21.27)
- Casa Rinaldi Sugo Arrabbiata (Similarity score: 21.29)
- Piña En Almibar (Similarity score: 21.65)
- By Sainsbury's Ratatouille Provençale (Similarity score: 22.11)