Gustibus Salsa di pomodoro datterino
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 184kj (44 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 184kj (44 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1.4g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.4g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 5.882352941176471% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 5.9% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 3 |
| Sodium | 220.00000000000003mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 220mg |
| Sugars | 6g |
| Sugars Points | 1 |
| Sugars Value | 6g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Pacific Organic Vegetable Quinoa Soup, Vegetable Quinoa (Similarity score: 11.45)
- Macédoine De Légumes (Similarity score: 12.15)
- Campbell's Soup Tomato (Similarity score: 14.15)
- El Corte Inglés Crema De Calabaza (Similarity score: 15.17)
- Imagine Louisiana Creole Culinary Simmer Sauce (Similarity score: 15.93)
- Smokey Apple Chipotle Salsa (Similarity score: 15.98)
- Tabatchnick Fine Foods Inc Tabatchnick, Old Fashioned Potato Soup (Similarity score: 16.02)
- 1001 Delights Zucchini Stuffed With Rice, Zucchini (Similarity score: 16.96)
- Fresh Organic Produce Microwaveble Organic California Blend (Similarity score: 17.52)
- Butternut Squash Bisque (Similarity score: 17.66)
- Rice Porridge With Abalone (Similarity score: 18.62)
- Sol Y Azahar Crema De Verduras Ecológica (Similarity score: 19.40)
- Amish Wedding Foods Old Fashioned Black Bean Salsa (Similarity score: 20.49)
- Velouté Légumes Du Soleil Bio (Similarity score: 20.71)
- Organic Minestrone Soup (Similarity score: 20.97)