Guayapi Warana (Guarana des terres d'origine) poudre
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1548kj (370 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1548kj (370 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 13.9g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 13.9g |
| Saturated Fat | 0.56g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 23.333333333333336% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 23.3% |
| Saturated Fat Value | 0.6g |
| Score | -1 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Zakia Langues D'oiseau (Similarity score: 3.12)
- Smile Crunch Fiocchi Di Avena Baby Al Naturale (Similarity score: 5.66)
- Smile Crunch Fiocchi Di Avena Maxi Al Naturale (Similarity score: 5.66)
- Smile Crunch Farina Di Avena Integrale (Similarity score: 5.66)
- Natursoy Copos De Avena Finos (Similarity score: 5.81)
- Suntat Boulgour Gros (Similarity score: 6.20)
- Le Renard Couscous (Similarity score: 6.48)
- Melle Et Une Pate Mafaldine Bio Aux Oeufs (Similarity score: 6.55)
- Campanelle Bio Aux Oeufs (Similarity score: 6.55)
- Harina De Avena Sabor (Similarity score: 6.77)
- Flocons D'avoine (complète) (Similarity score: 6.97)
- Vitobest Harina De Avena Gourmet Apple Pie (Similarity score: 6.97)
- Weider Gourmet Oat Flour (Similarity score: 7.05)
- Dmbio,dm Bio Amaranth Gepufft (Similarity score: 7.06)
- Riscossa St 500g Lumaconi (Similarity score: 7.70)
Ingredients List
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)