Guayapi AÇAÏ
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 2251kj (539 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 6 |
| Energy Value | 2251kj (539 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 6 |
| Positive Points | 4 |
| Proteins | 7.9g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 7.9g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 2 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Bytelady Publishing Angeleno's, Pueblo Chips (Similarity score: 15.74)
- Frit Ravich Chips Premium (Similarity score: 16.53)
- Papillon Saveur D'orient Extra (Similarity score: 16.64)
- Margarine Allégée Tournesol (Similarity score: 19.60)
- Margarine Allégée Enrichie En Omega 3 (Similarity score: 20.90)
- Meijer Kettle Cooked Potato Chips (Similarity score: 22.13)
- Crik Crock Crik Crock, Igustosi, Italian Classico Flavored Chips (Similarity score: 22.40)
- Plantain Chips (Similarity score: 22.40)
- Modi Cakes And Confectionary Pvt Ltd Eastern, Achappam Cookies (Similarity score: 24.53)
- Doritos Doritos Fromage Nacho Cheese (Similarity score: 25.86)
- Mason's Flips Au Goût De Vanille (Similarity score: 26.71)
- Ma Vie Sans Gluten Spaghetti Des Andes Quinoa Amarante (Similarity score: 27.47)
- Crackers (Similarity score: 27.72)
- Primitivo Picó Turrón Duro De Almendra (Similarity score: 27.96)
- Alipende Patatas Fritas Bajo Contenido En Sal (Similarity score: 28.44)
Ingredients List
- Yogurt
- Ice
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)