Grom Grom Crème Glacée Pot Pistache 460ml
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1095kj (262 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1095kj (262 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 6.8g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 6.8g |
| Saturated Fat | 3.9g |
| Saturated Fat Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio | 27.857142857142858% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 27.9% |
| Saturated Fat Value | 3.9g |
| Score | 12 |
| Sodium | 172mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 172mg |
| Sugars | 25g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 25g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Flan Nature (Similarity score: 19.99)
- Cherry Berry Pie, Cherry Berry (Similarity score: 21.84)
- Intermarché Eclairs (Similarity score: 23.90)
- B Sweet Hot Bread Pudding (Similarity score: 24.81)
- Ben & Jerry's Ben & Jerry's Glace Pot Core Utter Peanut Butter Clutter Cacahuète (Similarity score: 24.91)
- Bonert's Slice Of Pie Chocolate Meringue Pie (Similarity score: 25.45)
- M&s 4 Kentish Bramley Apple Hot Cross Buns (Similarity score: 25.72)
- Gâteau Basque À La Crème (Similarity score: 26.74)
- Peanut Butter Fudge Ice Cream, Peanut Butter Fudge (Similarity score: 26.97)
- La Crêpière 6 Petites Crêpes Bretonnes Nature Biologiques En Sachet (Similarity score: 29.56)
- Meringue Pie (Similarity score: 29.83)
- Yumbana Shoppe Blueberry Pie (Similarity score: 30.24)
- La Crêpe De Brocéliande 6 Petites Crêpes Bretonnes Vanille Aux Oeufs De Plein Air En Sachet (Similarity score: 31.43)
- La Crêpe De Brocéliande La Crêpe De Brocéliande (Similarity score: 31.43)
- La Crêpe De Brocéliande Petites Crêpes Bretonnes Nature (Similarity score: 31.43)