grillon d'or Mops miel
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1531kj (366 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1531kj (366 calories/kcal) |
| Fiber | 1.5 |
| Fiber Points | 1 |
| Fiber Value | 1.5 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 9 |
| Positive Points | 4 |
| Proteins | 5g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 5g |
| Saturated Fat | 0.2g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 25% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 25% |
| Saturated Fat Value | 0.2g |
| Score | 5 |
| Sodium | 4mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 4mg |
| Sugars | 26g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 26g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Légendes Gourmandes Riz Au Lait Fleuri A La Rose (Similarity score: 12.06)
- Cric Crac Croc Céréales Marron Chataîgnes (Similarity score: 19.28)
- Légendes Gourmandes Riz Au Lait Façon Tarte Aux Citrons Meringué (Similarity score: 19.33)
- Farina Avena Gusto Cioccolato Bianco (Similarity score: 20.24)
- Uncle Tobys Plus Protein (Similarity score: 20.46)
- Molino Filippini Preparato Per Dolci (Similarity score: 20.49)
- Verfeuille Farine De Châtaigne Des Cévennes (Similarity score: 20.64)
- Kelly Caramel Pop (Similarity score: 21.62)
- Bruyerre Pate A Tartiner Noisettes (Similarity score: 21.75)
- Seitenbacher Seitenbacher Müsli #108 (Similarity score: 22.02)
- Maizena Express Harina De Maíz Especial Espesante Para Salsas Y Cremas (Similarity score: 22.50)
- Mondamin Soßenbinder Hell (Similarity score: 22.50)
- Farine De Chataigne (Similarity score: 22.77)
- Quick Oats (Similarity score: 23.05)
- Sweet Nature Italia Farina Di Castagne (Similarity score: 23.35)
Ingredients List
- Corn
- Cane Sugar
- Honey
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)