Greenweez Curry bio
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1414kj (338 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1414.0kj (338 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 25 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 10g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 10.0g |
| Saturated Fat | 2.2g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 24.719101123595507% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 24.7% |
| Saturated Fat Value | 2.2g |
| Score | 25 |
| Sodium | 2987.9999000000003mg |
| Sodium Points | 10 |
| Sodium Value | 2988.0mg |
| Sugars | 44g |
| Sugars Points | 9 |
| Sugars Value | 44.0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Aqualink Nevada Llc Light Batter Frying Mix (Similarity score: 60.58)
- Sun Bird Hot & Soup Soup Mix (Similarity score: 66.81)
- Monoprix Olives Noires À La Grecque (Similarity score: 68.01)
- Farina Di Ceci Bio (Similarity score: 73.32)
- Red Fish Breading (Similarity score: 81.32)
- Fish Breading (Similarity score: 81.32)
- Vegetable Breading (Similarity score: 81.32)
- Andy's Seasoning Inc Fish Breading (Similarity score: 81.32)
- Krusteaz Bake & Fry Coating Premium Seasoned Mix (Similarity score: 82.19)
- Seasoned Fish Fry Mix, Seasoned (Similarity score: 82.67)
- Low Sodium Beef Base (Similarity score: 83.17)
- Helen & Harold Stein Inc Dulces La Mejor, Candy Roll, Guava (Similarity score: 87.64)
- Devon Chilliman Mr Vikki's King Reaper Pickle (Similarity score: 90.30)
- By Sainsbury's Parsley Sauce Mix (Similarity score: 92.85)
- Alamo Packing Co Alamo Candy Co, Funtiko Riko Chilito Candy Powder (Similarity score: 97.12)