Greenland 5-Frucht Cocktail
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 268kj (65 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 268kj (65 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 14.285714285714286 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 14.3 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.5g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.5g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 100% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 100% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 2 |
| Sodium | 12mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 12mg |
| Sugars | 12.4g |
| Sugars Points | 2 |
| Sugars Value | 12.4g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Alnatura Bergbauern Trink Joghurt Himbeere (Similarity score: 15.20)
- Milram Skyr Drink Apfel Birne (Similarity score: 23.26)
- Plain Organic Dairy Free Coconut Yogurt Alternative (Similarity score: 24.34)
- Chaleur Créole Blanc Manger Coco Flan Créole À La Noix De Coco (Similarity score: 25.79)
- So Delicious Dairy Free, Wwf Operating Company So Delicious Dairy Free, Coconut Milk Creamer, Original, Original (Similarity score: 27.33)
- Holle Croco Coco (Similarity score: 27.55)
- Woolworths Butter Lettuce (Similarity score: 28.27)
- Belle France Batonnets Orange Citron (Similarity score: 28.63)
- Jus De Pomme Poire Artisanal (Similarity score: 29.26)
- Hacendado Cremoso Limon (Similarity score: 29.76)
- Arla Organic Milk (Similarity score: 30.12)
- Smoothie (Similarity score: 30.62)
- Coco Papaya Pina (Similarity score: 30.97)
- Mango Tango, Haiti Hope, Odwalla Fruit Smoothie (Similarity score: 31.04)
- Pineapple Chunks In Sweetened Coconut Milk And Water (Similarity score: 31.91)
Ingredients List
- Fruit
- Water
- Sugar
- Acid
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)