Greenbrier International Greenbrier international, gummy candy body parts
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1490kj (357 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1490kj (357 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 11 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 6.67g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 6.67g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 11 |
| Sodium | 22mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 22mg |
| Sugars | 31.11g |
| Sugars Points | 7 |
| Sugars Value | 31.11g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Momentum Brands Gummy Body Parts (Similarity score: 0.00)
- The Topps Company Inc Gummies Rings (Similarity score: 8.21)
- Macrobar Organic Vegan Snack Bars Cherries Berries Ounce Bars (Similarity score: 19.12)
- Fruitee Gummee Gummy Berries (Similarity score: 19.28)
- Miel Crétet Pollen Des Fleurs (Similarity score: 25.07)
- Le Petit Duc Damier De Calissons (Similarity score: 25.24)
- Walnuts In A Red Wine Honey (Similarity score: 26.71)
- Haribo,haribo Of America Inc Goldbears (Similarity score: 28.38)
- Haribo, Haribo Sekerleme San Ve Tic Ltd Sti Gold Bears Gummi Candy (Similarity score: 28.38)
- Haribo Gold Bears Gummi Candy (Similarity score: 28.38)
- Kellogg's Pumpkin Spice (Similarity score: 28.65)
- Kölln Früchte Hafer Müsli (Similarity score: 29.10)
- Sweetzone Sweetzone Fizzy Mix Sweet Foam Gums (Similarity score: 29.49)
- Les Vergers D'escoute Nougat Au Pruneau (Similarity score: 29.60)
- Bebeto Bebeto Drink Cola 80gr (Similarity score: 30.71)
Ingredients List
- Corn Syrup
- Coconut Oil
- E903
- E171
- E150a
- E129
- E102
- E110
- E133
- Sugar
- E428
- E420
- E330
- E296
- E440a
- Sodium Citrate
- Artificial Flavouring
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)