Giampaoli Big Mandorla
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1900kj (455 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 5 |
| Energy Value | 1900kj (455 calories/kcal) |
| Fiber | 6 |
| Fiber Points | 5 |
| Fiber Value | 6 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 8.2g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 8.2g |
| Saturated Fat | 1.7g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 10.625% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 10.6% |
| Saturated Fat Value | 1.7g |
| Score | 8 |
| Sodium | 227.99999999999997mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 228mg |
| Sugars | 24g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 24g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Mini Cookies Bio (Similarity score: 8.44)
- Cuétara Galletas Cereales Con Fibra De Salvado De Trigo (Similarity score: 10.75)
- Bjorg Bio Nutrition + Croc'avoine Chocolat (Similarity score: 11.70)
- Carrefour Frollini Integrali Con Gocce Di Cioccolato (Similarity score: 13.02)
- Cameo Cameo Vitalis Mix Di Frutta Gr 300 (Similarity score: 14.11)
- Sweet Oats & Almonds Multigrain Cluster Flake Cereal (Similarity score: 14.29)
- Kirkland Ancient Grains (Similarity score: 14.99)
- Frollini Farina Di Avena (Similarity score: 15.31)
- Eroski Magdalenas Redondas (Similarity score: 16.47)
- Lehi Valley Trading Co Nutty Honey Granola (Similarity score: 17.93)
- Consum Magdalenas Redondas (Similarity score: 18.03)
- Kellogg's Céréales Extra Croustillant Nature 6x40g (Similarity score: 18.37)
- Cuetara Cuetara Fibralia 5 Cereali (Similarity score: 18.43)
- Cameo Müesli Croccante Mix Di Frutta (Similarity score: 18.87)
- Dr Oetker Vitalis (Similarity score: 18.87)