Gazpacho Melon concombre
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 167kj (40 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 167kj (40 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.9g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.9g |
| Saturated Fat | 0.2g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 16.666666666666668% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 16.7% |
| Saturated Fat Value | 0.2g |
| Score | 2 |
| Sodium | 200mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 200mg |
| Sugars | 4g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 4g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Gazpacho Melon Concombre (Similarity score: 0.00)
- Monoprix Gazpacho Aux Légumes Frais (Similarity score: 6.24)
- Ametller Origen Crema De Zanahoria Con Verduras Frescas (Similarity score: 6.62)
- Ametller Origen Crema De Pastanaga (Similarity score: 6.62)
- Anko Crema De Verduras (Similarity score: 7.08)
- Cock,cock Brand Jeune Fruit Du Jacquier En Saumure (Similarity score: 7.14)
- Newgate Vegetable Soup (Similarity score: 7.25)
- Passata Densa Di Pomodoro (Similarity score: 7.42)
- Chef Select Gazpacho De Sandia (Similarity score: 7.51)
- Giraudet Soupe Potager Bio (Similarity score: 7.61)
- Chef Crafted Soup (Similarity score: 8.47)
- Don Simon Gazpacho Suave (Similarity score: 9.81)
- Sauce Tomate Basilic (Similarity score: 10.80)
- Dontapas Gaspacho Recette Traditionnelle (Similarity score: 11.66)
- Réserve De Champlat Sauce Bolognaise Au Tofu (Similarity score: 12.15)