Gazpacho Andaluz
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 326kj (78 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 326kj (78 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.8g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.8g |
| Saturated Fat | 1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 15.873015873015872% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 15.9% |
| Saturated Fat Value | 1g |
| Score | 3 |
| Sodium | 324mg |
| Sodium Points | 3 |
| Sodium Value | 324mg |
| Sugars | 2.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Carácter De Pueblo Tomate Frito (Similarity score: 7.90)
- Tomate Frito Con Trozos Estilo Casero (Similarity score: 7.90)
- Pasta Bake Cheese & Bacon (Similarity score: 8.33)
- Tom Kha With Kale Soup (Similarity score: 9.73)
- Heinz La Sauce Tomate Cuisinée Parmesan (Similarity score: 10.21)
- Naturello Zuppa Toscana (Similarity score: 10.67)
- Hearty New England Style Clam Chowder Soup, New England Style (Similarity score: 11.17)
- Great Value Soup, Clam Chowder (Similarity score: 11.17)
- Chunky Soup (Similarity score: 11.25)
- Essential Everyday Essential Everyday, Chicken, Broccoli, Cheese & Potato Chunky Soup (Similarity score: 11.25)
- Colomba Salade De Riz Au Poulet (Similarity score: 11.30)
- Bratnudeln (Similarity score: 11.84)
- Ratatouille (Similarity score: 13.31)
- Auchan Concombre Au Fromage Blanc (Similarity score: 13.45)
- Food Lion Baked Potato With Cheddar & Bacon Soup, Smoke (Similarity score: 14.06)