Gazpacho à l'Andalouse
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 213kj (51 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 213kj (51 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1g |
| Saturated Fat | 0.5g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 15.625% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 15.6% |
| Saturated Fat Value | 0.5g |
| Score | 3 |
| Sodium | 296mg |
| Sodium Points | 3 |
| Sodium Value | 296mg |
| Sugars | 3.7g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3.7g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- L'atelier Bernard Marot Gaspacho (Similarity score: 0.00)
- Carrefour Gazpacho Fresco (Similarity score: 6.26)
- Carrefour Sauce Arrabiata (Similarity score: 8.34)
- Delgrosso Foods Inc Fireworks Sauce, Ultra Premium Pasta Sauce (Similarity score: 8.78)
- La Ferme Des Pots'potes Caviar D'aubergines (Similarity score: 9.72)
- Tanoshi Ramen Saveur Poulet Teriyaki (Similarity score: 12.18)
- Miset Garbanzos (Similarity score: 12.27)
- Les Doris Soupe De Poissons (Similarity score: 15.36)
- Summer Garden Food Mario Batali, Pasta Sauce, Cherry Tomato Marinara (Similarity score: 15.71)
- Paissano Wok De Verduras Asiático (Similarity score: 15.74)
- Antipasto Delight (Similarity score: 15.97)
- Soupe De Poisson Au Saumon (Similarity score: 16.24)
- Frosta Gemüse Pfanne (Similarity score: 16.25)
- Sauce Arabiata (Similarity score: 17.10)
- Sicilian Style Eggplant Pasta Sauce (Similarity score: 18.08)