Gastromer Brandade de morue parmentiere
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 791kj (190 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 791kj (190 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 9 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 10g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 10g |
| Saturated Fat | 2.5g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 20.833333333333336% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 20.8% |
| Saturated Fat Value | 2.5g |
| Score | 4 |
| Sodium | 520mg |
| Sodium Points | 5 |
| Sodium Value | 520mg |
| Sugars | 2.2g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.2g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Nems Au Poulet (Similarity score: 7.17)
- Nem Au Poulet (Similarity score: 7.17)
- Agis Nems Au Poulet (Similarity score: 7.17)
- Bell Nuggets De Poulet (Similarity score: 7.94)
- Thiriet Mini Acras De Morue (Similarity score: 8.66)
- Delices D'orient 12 Nems Poulet 75g (Similarity score: 9.16)
- Delices D'orient 12 Nems Poulet 75g (Similarity score: 9.16)
- Lustucru Gnocchi (Similarity score: 10.60)
- Lustucru Gnocchi À Poêlé Fromage (Similarity score: 10.60)
- Lustucru Gnocchi À Poêler Fromage (Similarity score: 10.60)
- Délices D'orient 4 Nems Au Poulet + Sauces Delices D'orient (Similarity score: 11.13)
- Auchan Cordon Bleu (Similarity score: 11.59)
- Rügenfisch Scomber Mix Asia (Similarity score: 11.99)
- Cassoulet Au Confit De Canard (Similarity score: 12.26)
- Gyoza (Similarity score: 12.69)