Gallo Plumas sin gluten
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1499kj (359 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1499kj (359 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 4 |
| Proteins | 7.3g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 7.3g |
| Saturated Fat | 0.7g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 46.666666666666664% |
| Saturated Fat Ratio Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio Value | 46.7% |
| Saturated Fat Value | 0.7g |
| Score | 0 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0.6g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.6g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Riz Jasmin (Similarity score: 5.50)
- Autour Du Riz Vermicelles Thaï De Riz (Similarity score: 7.05)
- Увелка Гречка Экстра (Similarity score: 10.07)
- Ayam Vermicelles De Riz Thaï (Similarity score: 10.27)
- Longkou Vermicelle (Similarity score: 10.98)
- Riz De Camargue Long Complet Etuve (Similarity score: 11.04)
- Nouilles De Riz (Similarity score: 11.26)
- Romero Macarrones Sin Gluten (Similarity score: 11.42)
- Vermicelles De Riz (Similarity score: 11.84)
- Ica Ica Spaghetti (Similarity score: 11.87)
- Dalla Costa Organic 100% Yellow Corn Pasta, Fusilli (Similarity score: 11.87)
- Coop Orecchiette (Similarity score: 12.13)
- Carrefour Fusilli (no Gluten*) (Similarity score: 12.36)
- Makarony Polskie Sa Makaron Falbanki (Similarity score: 12.50)
- Makarony Polskie Makaron Staropolski (Similarity score: 12.50)
Ingredients List
- Corn Flour
- Rice Flour
- Quinoa Flour
- Emulsifier
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)