galifresh Gazpacho
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 201kj (49 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 201kj (49 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.8g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.8g |
| Saturated Fat | 0.41g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 13.2258064516129% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 13.2% |
| Saturated Fat Value | 0.4g |
| Score | 2 |
| Sodium | 184mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 184mg |
| Sugars | 2.4g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.4g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Charred Tomato & Basil Sauce (Similarity score: 11.34)
- La Doria, Sokolow Polish Ham (Similarity score: 12.00)
- Ametller Origen Crema Carbassa (Similarity score: 12.43)
- Chunky Soup (Similarity score: 14.01)
- Eroski Menestra Baja En Sal (Similarity score: 14.23)
- Baby Peas And Corn (Similarity score: 14.44)
- Auchan Poêlée À La Bretonne (Similarity score: 15.71)
- Tesco Pea & Mint Soup (Similarity score: 17.30)
- Bo De Debo Gazpacho Suave (Similarity score: 18.08)
- Méditerranée Sauvage Soupe De Poissons Potimarron (Similarity score: 18.18)
- Essential By D'ongles Hai Filet De Lotte De Chine Surgelés (Similarity score: 18.22)
- Progresso Reduced Sodium Southwest Style Black Bean & Vegetable Soup (Similarity score: 18.23)
- Albert Krémová Polévka Ze Zeleného Chřestu (Similarity score: 18.87)
- Dimmidisi Vellutata Di Asparagi (Similarity score: 19.75)
- Sauce Pour Pâres (Similarity score: 19.79)