galifresh Crema de verduras
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 146kj (35 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 146kj (35 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 1 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.89999997615814g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.9g |
| Saturated Fat | 0.14000000059605g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 8.235293921715128% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 8.2% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 1 |
| Sodium | 100mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 100mg |
| Sugars | 2.2000000476837g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.2g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Galifresh Crema De Calabacin (Similarity score: 5.90)
- Fat Free Buttermilk (Similarity score: 14.34)
- Vegetalien Soupologie Soupologie (Similarity score: 16.22)
- La Carota (Similarity score: 16.42)
- Soria Natural Bebida De Alpiste Ecológica Y Sin Lactosa (Similarity score: 16.95)
- Solomon's Solomon's, Bbq Sauce (Similarity score: 17.16)
- Original Bbq Sauce (Similarity score: 17.16)
- Chunky Heartsmart Marinara Sauce (Similarity score: 17.81)
- Original Recipe Marinara Sauce, Original Recipe (Similarity score: 17.81)
- Despar, Spar Passata Di Pomodoro (Similarity score: 17.96)
- Fruco Fruco Salsa Rosada (Similarity score: 18.77)
- Original Sauce Bbq (Similarity score: 19.58)
- Barista (Similarity score: 19.60)
- Leaderprice Purée De Carottes Et Pomme De Terre (Similarity score: 20.87)
- Orgain Inc Unsweetened Vanilla Almondmilk (Similarity score: 20.89)