Galettes de riz
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 293kj (71 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 293kj (71 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 1 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.2g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.2g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 1 |
| Sodium | 105.00000000000001mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 105mg |
| Sugars | 1g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Margret Holmes Dark Red Kidney Beans (Similarity score: 13.20)
- Organic Green Bean Almondine Kit (Similarity score: 13.46)
- Simply Potatoes Diced Sweet Potatoes (Similarity score: 13.69)
- Rude Health Hazelnut Drink (Similarity score: 13.89)
- Great Northern Organic Beans, Great Northern (Similarity score: 14.09)
- Low Sodium Great Northern Beans, Low Sodium (Similarity score: 14.09)
- Margaret Holmes Margaret Holmes, Green And White Lima Beans (Similarity score: 14.59)
- Margaret Holmes Black Beans (Similarity score: 15.05)
- Naturally Almond Naturally Almondmilk (Similarity score: 16.71)
- Westbrae Natural Westbrae Natural, Organic Chili Beans (Similarity score: 17.38)
- Organic Caribbean Black Beans (Similarity score: 17.58)
- Organic Blonde Chickpeas (Similarity score: 17.97)
- Organic Garbanzo Beans (Similarity score: 18.51)
- Arctic Zero Cookie Shake Non Dairy Frozen Dessert, Cookie Shake (Similarity score: 18.87)
- Fat Free Milk (Similarity score: 19.11)