Galbani Amemì
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1155kj (277 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1155.0kj (277 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 16 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 12g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 12.0g |
| Saturated Fat | 9g |
| Saturated Fat Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio | 56.25% |
| Saturated Fat Ratio Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio Value | 56.3% |
| Saturated Fat Value | 9.0g |
| Score | 16 |
| Sodium | 480.0mg |
| Sodium Points | 5 |
| Sodium Value | 480.0mg |
| Sugars | 1.3g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Toupargel Paniers Gourmands Jambon Fromage (Similarity score: 7.84)
- Snrdl Galette Des Rois Au Saumon Et Aux Épinards (Similarity score: 8.42)
- Quiche Lorraine (Similarity score: 9.17)
- Le Kiosque À Sandwiches Ciabatta Jambon Emmental Beurre Doux (Similarity score: 12.27)
- Gnochettis, Tomates Séchées, Légumes Confits (Similarity score: 13.51)
- Migros Croissants Au Jambon (Similarity score: 13.56)
- Monoprix Dinde Fromage Frais Ciboulette (Similarity score: 13.92)
- Migros Happy Hour Schinkengipfeli Mit Schinkenfüllung (Similarity score: 15.49)
- Giovanni Rana Ravioli Parmesan Et Ricotta (Similarity score: 15.58)
- Monique Ranou 2 Roulés Au Fromage (Similarity score: 18.05)
- Quiche Lorraine (Similarity score: 18.06)
- U Sandwich Au Pain Spécial Garni De Jambon Cuit Choix D'emmental Et De Salade (Similarity score: 18.41)
- Quiche Lorraine (Similarity score: 19.61)
- Galbani Croccante Alla Mozzarella (Similarity score: 19.91)
- Good Fella's Deep Pan Baked Deliciously Cheesy (Similarity score: 20.34)