G7 CiockMenta
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1109kj (266 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1109kj (266 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 18 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.8g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.8g |
| Saturated Fat | 11g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 78.57142857142857% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 78.6% |
| Saturated Fat Value | 11g |
| Score | 18 |
| Sodium | 52.00000000000001mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 52mg |
| Sugars | 26g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 26g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- G7 Ciockmenta (Similarity score: 0.00)
- Glace Chocolat (Similarity score: 5.99)
- G7 Straciatella (Similarity score: 8.64)
- G7 Stracciatella (Similarity score: 8.64)
- G7 Stracciatella (Similarity score: 8.64)
- G7 Gelato Alla Stracciatella (Similarity score: 8.64)
- G7 Stracciatella (Similarity score: 8.64)
- Altiflore Glace Choco Coco (Similarity score: 8.83)
- Thiriet Cornet Classico Vanille (Similarity score: 13.53)
- Algida Lody O Smaku Śmietankowym Z Sosem Czekoladowym W Polewie O Smaku Czekoladowym (Similarity score: 14.36)
- Chocolate Fudge Crunch (Similarity score: 14.82)
- U Cônes Rhum Raisins (Similarity score: 15.06)
- Gelatelli Vanilla Choc Sandwich (Similarity score: 15.17)
- Gelatelli,aldi Glace Sandwich Vanille Choco (Similarity score: 15.17)
- Vanilla Ice Cream (Similarity score: 16.13)